GARANTİ İADE DEĞİŞİM

ÜRÜN DEĞİŞİMİ

ME’VA GÜMÜŞ TASARIM’dan satın alacağınız tüm ürünlerin -kullanılmaması şartıyla- 14 (ondört) gün içerisinde değişim imkanına sahipsiniz.

Değişim yapmak istediğiniz ürün yüzük ölçüsü kaynaklı ise; kuyumcudan öğreneceğiniz net ölçünüzü belirten kısa bir not ile ürünü fatura üzerindeki adrese göndermeniz yeterlidir.

Satın aldığınız üründen farklı bir ürün ile değişim yapmak istiyorsanız 0552 388 58 15 nolu Müşteri Çözüm Merkezi’miz ile telefon /Whatsapp üzerinden iletişime geçip değişim yapmak istediğiniz yeni modeli tarafımıza bildirmeniz yeterlidir.

Ürün değişiminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak olan ürünün kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir, yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemede kullanıldığı tespit edilen ürünün değişimi gerçekleşmez; kargo masraflarının müşteri tarafından karşılanması şartıyla ürün geri gönderilir.

Kişiye özel tasarımlarda, kişiye özel renk yapılan ürünlerde, herhangi bir özel istek üzerine yapılan özel işlem ve özel ölçü yapılan ürünlerde değişim işlemi gerçekleştirilememektedir.

Ürün tarafınıza firmamız kaynaklı hatalı gönderildi ise siparişiniz ile birlikte gelen faturayı da ekleyerek, Yurtiçi Kargo ile “ME’VA GÜMÜŞ TASARIM” adına bize “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Değişim işleminiz kargo masrafları dahil ücretsiz ve hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır.

Değişimi yapılacak ürün veya ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Değişim ve bakım işlemlerinizde kargo masrafı müşteri tarafından karşılanır.

Değişim işlemlerinizde anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması yok ise yüklü kargo masraflarının çıkmaması için ürün anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile kargo masraflarının karşılanması şartıyla gönderim yapılabilir. (Kargo masrafları gidiş-dönüş 20 TL’dir.)

Yurtiçi Kargo Gönderim Kodu:

 

ÜRÜN İADESİ

İade Şartları

ME’VA GÜMÜŞ TASARIM’dan satın aldığınız tüm ürünleri -kullanılmaması şartıyla- 14 (ondört) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Yetkililerimiz tarafından yapılacak olan incelemede kullanıldığı tespit edilen ürünün iadesi gerçekleşmez; kargo masrafları müşteri tarafından karşılanması şartıyla ürün geri gönderilir.

İade edeceğiniz ürün, orijinal faturası ve iade sebebini belirten bir dilekçe ile birlikte gönderilmelidir. Ayrıca internet sitemizde yer alan iade formu ile iade talebinin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. İade formu bildirilmeden gönderilen talepler Tüketici Hakları Yasası gereği dikkate alınmaz.

Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş, hasar görmüş veya tekrar satılmasını engelleyecek şekilde kullanılamaz hale gelmiş ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.

Faturası aslı ile gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade işleminizin onaylanmasının ardından ürün bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, kapıda ödeme ya da havale/EFT ile yapıldıysa havale/EFT yoluyla banka hesabınıza 14 (ondört) iş günü içerisinde iade edilir.

İade etmek istediğiniz ürünü ME’VA GÜMÜŞ TASARIM’ın anlaşmalı olduğu kargo firmaları kanalıyla göndermeniz gerekmektedir. 14 (ondört) gün içesinde göndereceğiniz, iade şartlarına uyan ve ayıplı mal kapsamına giren ürün için kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde kargo ücreti alıcıya aittir.

Mağazamızdan alınan ürünlerin iadesi Tüketici Hakları Yasası gereği gerçekleşmez; müşteri memnuniyeti adına ürünün kullanılmaması şartıyla 14 (ondört) iş günü içerisinde değişim yapılabilir.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen kişiye özel tasarımlarda, özel ölçü yapılan ürünlerde, üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakları gereği iade gerçekleşmez.

Alyans grubundaki ürünlerde satın alınan ürünün içine isim veya tarih yazılması durumunda iade kabul edilmemektedir. İçerisine yazı yazılmamış alyanslar ürün tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde iade edilemez.

İadenin gerçekleşebilmesi için satın alınan ürünün fatura üzerinde yazılı olan adrese, kutusu, çantası, garantisi varsa sertifikası, varsa hediyesi vb. eksik bir şekilde kargolanması gerekmektedir.

Fatura üzerinde iade bildiriminin doldurulması ve imzalanması zorunludur. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

Hediye Çeki / Kupon kullanılarak yapılan alışverişlerde iade kabul edilmemektedir.

İade işlemlerinizde anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması yok ise yüklü kargo masraflarının çıkmaması için ürün anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile kargo gönderim yapılabilir.

Yurtiçi Kargo Gönderim Kodu:

 

Değişim ve iade koşullarımız süreç içerisindeki karşılıklı mağduriyetleri gidermek üzerine Tüketici Hakları Yasası ve Tüketici Cayma Hakları dikkate alınarak ve mevzuata uygun olarak hazırlanmıştır.