Blog

Labradorit Taşının Özellikleri ve Faydaları

Labradorit Taşının Özellikleri ve Faydaları-1

Labradorit Taşının Özellikleri ve Faydaları

Labradorit taşının özellikleri ve faydaları: Labradorit taşı, mavi, yeşil, kahverengi yanardöner renklerde bir taştır. Bazen ışığa göre de renk değiştirebilir. İçerisindeki bu renk ve ışık oyunları onu değerli yapar ve tercih edilme sebebidir. Kanada’daki Labrador sahillerinden çıkarılması sebebiyle Labradorit ismini alan bu göz kamaştırıcı güzellikteki taş, magmatik kayaçlarda oluşmaktadır. Diğer adı spektrolit olarak bilinir. İlk olarak 1770 yılında rastlanmıştır. Çek misyoner Pater ADOLF tarafından Labrador adasında bulunmuştur. 1970 yılında da ülkemizde Trakya bölgesinde rastlanmıştır.

Labradorit Taşının Özellikleri ve Faydaları-2

Labradorit Taşının Özellikleri

Labradorit taşının özellikleri: Kalsiyum, Sodyum ve Alüminyum Silikatlerindendir. Sertliği 6 – 6,5 arasındadır. Triklinik sistemde kristalleşmiş, kayaç oluşumuna sebebiyet veren yapıcı primer minerallerin fenokristalleşerek bazik pegmatitlerin cevherleşmesi ile meydana gelir. Kanada, Madagaskar, Finlandiya, Norveç Rusya, Hindistan, Orta Amerika’daki maden yataklarında işletilir. Siyahtan kırmızıya, turuncudan yeşile birçok rengi içinde barındırır. Değerli doğal taşlar sınıfında yer alan Labradorit taşı, aynı zamanda Siyah Ay Taşı olarak da adlandırılır. Yüksek sıcaklıklarda oluşan bu kristal evrensel yaşam enerjisini taşır.

Labradorit Taşının Özellikleri ve Faydaları-3

Labradorit Taşının Faydaları

Labradorit taşının faydaları: 

  • Gözler için faydalıdır.
  • Gece görüşünü güçlendirir.
  • Yüksek kan basıncının dengelenmesinde faydalıdır.
  • Omurga hastalıkları kalsiyum eksikliği, mevsim değişikliklerine duyarlılık ve aşırı üşüme gibi şikayetlerde faydalı olur.
  • Daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlayacak olan içsel sükuneti sağlar. Bu özelliği dolayısıyla, örneğin sınavlar gibi yoğun dikkat gerektiren durumlarda kullanılması faydalıdır.
  • Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder.
  • Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.
  • Sezgileri kuvvetlendirir.
  • Üçüncü gözü kuvvetlendirir.

Yüzük ölçünüzü nasıl belirleyebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Instagram sayfamıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz

Facebook sayfamıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın