Blog

Rubizoit Taşının Özellikleri ve Faydaları

Rubizoit Taşının Özellikleri ve Faydaları-1

Rubizoit Taşının Özellikleri ve Faydaları

Rubizoit taşının özellikleri ve faydaları: Rubizoit taşı müthiş derecede dengeleme özelliği olan, kötü enerjilere karşı kalkan görevi gören çok değerli bir taştır. Zoisit “içinde yakut var” anlamına gelir. Kırmızı benekli yeşil veya mavimsi bir taştır. Kırmızı benekler yakut olup, yeşil renk ise Zoisittir. Rubizoit anyolit taşı ilk olarak 1956 yılında Tanzanya’daki Logido yakınlarında bulunmuştur. Bu güzel taş canlı bir enerjiye sahiptir ve beyninizle kalbiniz arasındaki enerjik ve sinirsel bağlantıları geliştirecek ve olumlu duyguları uyaracaktır. Adı “Yeşil” anlamına gelen Massai kelimesinden türemiştir. Negatif enerjileri pozitif enerjilere dönüştürür.

Rubizoit Taşının Özellikleri ve Faydaları-3

Rubizoit Taşının Özellikleri

Rubizoit taşının özellikleri: Anyolit(rubizoit) taşı yakut ve zoist kristal yığınlarının doğal olarak birleşmesiyle oluşan bir taştır.  Rubizoist taşı özel bir katkı olarak yakut kristallerine sahip bir tür zoisittir. Zoisitin kendisi, metamorfik, magmatik ve tortul kayaçlarda bulunan kalsiyum alüminyum hidroksi sorosilikat adı verilen minerali içerir. Zoisit renk açısından önemli ölçüde değişirken, rubizoisitteki zoisit genellikle yeşildir. Renk kombinasyonları koyu kırmızı veya siyah ve yeşilimsi tondan kırmızı ve yaprak yeşiline kadar değişiklik gösterebilir. Her rengin ayrı bir anlamı vardır. Rubizoist, zoisitin olağanüstü bir formudur ve şeffaf olmayan yakut damarları ve yeşil zoisitten oluşan kristal bir koleksiyona sahip bir süs mineralidir. Yeşil zoisit nispeten yumuşaktır ve sertlik ölçeği derecesi Mohs ölçeğinde 5.5 – 6.5 arasındadır. Öte yandan yakut (ruby) parçaları daha sert olup 9’a yakındır. Zoisit’in kendisi 6,5 ila 7 arasında bir dereceye sahipken, diğer formları 6’lık bir sertlik derecesine sahiptir. Zoisitler yarı saydamdan şeffafa kadar değişebilir ve genellikle camsı ve kırılgan bir yapıdadır. Bu mineralde prizmatik kristal yığınları vardır ve kristal sistemi ortorombiktir (Ortorombik kristal sistemi; kristal kafes yapılarından biridir. Bu sistemde a, b ve c eksenleri farklı boylarda, bunlar arasındaki açılar da 90ᵒ’ye eşittir) .

Rubizoit Taşının Özellikleri ve Faydaları-2

Rubizoit Taşının Faydaları

Rubizoit taşının faydaları: 

 • Kendine güven, mutluluk, depresyon ve stres azaltma üzerinde etkili bir taştır.
 • Nazar konusunda etkili bir taştır, negatif enerjilere karşı kişiyi koruyucu olduğu söylenmektedir.
 • Sakinleştirici, rahatlatıcı özelliği vardır. Şans ve cesaret getirdiğine inanılır.
 • Odaklanma sorunu çeken kişilerde dengeyi sağlamaya yardımcı olabilir.
 • Kadın erkek ilişkilerinde denge sağlayıcı özelliği söylenmektedir.
 • Endişe bozukluğunu azaltır gelecek hakkında pozitif olmamızı sağlar. Kişinin ihtiyacı olan enerjiyi verme özelliği barındırır kendi içerisinde.
 • Yoğun duygulardan kişiyi koruyarak hata yapma ihtimalini azaltma yönünde etkileri olduğu düşünülmektedir. 
 • İlham, fiziksel ve ruhsal sağlık taşlarındandır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Güçlü bir şekilde kalbi uyarır ve kalpte olumlu duygular uyandırır.
 • Öğrenmeye yardımcı olmak için bilincinizi değiştirebilecek ve ruh belleğinize erişmenizi sağlayacak güçlü bir ruhani doğası vardır.
 • Gebe kalmayı sağlar, gebeliği tamamlar. Rahimdeki bebeği korur, düşüğü önler.
 • İnsanlarla, kendisine zarar gelmeyecek ilişkiler kurma yeteneği verir.
 • Cinsel organları (Erbezi/Testis, Yumurtalık, Dölyatağı, Spermin yumurtalığa ulaşmasını sağlayan kanal, cinsel organ damarları) hastalıklardan korur. Hormonlarını aktif hale getirir.
 • Çevredeki negatif enerjiyi şaşırtıcı biçimde pozitif enerjiye dönüştürür.
 • Cinsel istek ve gücü artırır. Cinsel soğukluk ve iktidarsızlığı ortadan kaldırır.

Yüzük ölçünüzü nasıl belirleyebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Instagram sayfamıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz

Facebook sayfamıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın